Na czym polega nauczanie dwujęzyczne ?

• Wybrane przedmioty w klasie 7 i 8 realizowane są w języku obcym przez nauczyciela dwujęzycznego.
  • Na początku prowadzący uzupełnia zajęcia słownictwem  z tego języka
  • Wraz ze wzrostem umiejętności uczniów zwiększa zakres treści nauczanych w drugim języku.

Dlaczego warto?

Znajomość języka obcego uzyskana metodą edukacji dwujęzycznej

• pozwala MÓWIĆ w tym języku
  •  umożliwia WYKORZYSTYWANIE go jako narzędzia do szerszego spojrzenia na świat, do swobodnego komunikowania się, do odkrywania i rozumienia innego sposobu myślenia i interpretowania oraz do rozwiązywania problemów i korzystania z oryginalnych źródeł wiedzy.
  • poszerza wiedzę na temat krajów języka obcego, związaną z kulturą, historią, geografią, literaturą, polityką, życiem codziennym, itd.
  • otwiera uczniów na świat, poszerza horyzonty, uaktywnia, uczy kreatywności, tolerancji, ciekawości świata, życia i ludzi

klasa-dwujezyczna-zdj-2.jpg