Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie #Laboratoria Przyszłości. To inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nasi uczniowie korzystają z zakupionego sprzętu min. na lekcjach przyrody, plastyki, informatyki, w czasie apeli szkolnych czy na zajęciach w świetlicy szkolnej.

Klasy młodsze podczas lekcji również wykorzystują długopisy 3D do tworzenia ozdób choinkowych. Przy pomocy drukarki 3D wydrukowane zostały przestrzenne choinki, które ozdobiły naszą szkołę, szachy, kostki do gry, makieta naszej szkoły czy loga. Sprzęt do rejestrowania dźwięku oraz obrazu został wykorzystany między innymi podczas apeli szkolnych, aby nagrać to, co działo się danego dnia w naszej szkole. Posłużył także do stworzenia filmów o różnej tematyce szkolnej. Na zajęciach koła informatycznego, dzięki zakupionemu sprzętowi w ramach programu #Laboratoria Przyszłości, uczniowie rozwijają m.in. umiejętności manualne, techniczne, uczą się dobrej organizacji, programowania, poznawania bloków służących budowaniu skryptów.

Zajęcia prowadzone w oparciu o nowoczesny sprzęt mają na celu pomoc w zdobywaniu umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz pracy zespołowej, dobrej organizacji stanowiska pracy.