21 oraz 22 grudnia w naszej szkole zostały wystawione jasełka, które przygotowali:
pani Jolanta Prychła – tekst, kostiumy i dekoracje,
pani Agata Lepek -muzykę i kolędy i kierowanie chórem,
pan Andrzej Zubielewicz – taniec pasterzy.
Efekt końcowy można był zobaczyć po dwóch miesiącach prób. Dzieci z zaangażowaniem włączyły się w przygotowania, a rodzice i dziadkowie ze wzruszeniem obserwowali popisy, śpiewy i grę swoich pociech jako pierwsi i dziękowali głośnymi owacjami.
Jasełka to nie tylko świąteczna tradycja i dobra zabawa, ale oddala nas także od codziennych problemów, szalonych zakupów i migających światełek, a przenosi nas do Betlejem, gdzie w zaciszu rodzi się Bóg-Człowiek, przypominając o sile miłości i prostoty.
22 grudnia społeczność szkolna widziała swoich kolegów w innych rolach. W ciszy i z zainteresowaniem śledzili oni grę aktorów, którzy budowali świąteczny nastrój nadziei i radości .
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, a także do obejrzenia filmiku, do którego link znajduje się poniżej.
Jasełka na strychu